امروز: سه شنبه، 25 خرداد 1400   مصادف با: Tuesday, 15 June 2021  

افتتاح و کلنگ زنی ۵ مدرسه در شهرستان نورآباد


افتتاح و کلنگ زنی ۵ مدرسه در شهرستان نورآباد

 

در راستای طرح آجر به آجر و در خجسته میلاد رسول اکرم (ص) صورت گرفت؛

افتتاح و کلنگ زنی ۵ مدرسه در شهرستان نورآباد

یکباب مدرسه ۳ کلاسه در روستای مختار آباد افتتاح و ۴ باب مدرسه در مناطق کم برخوردار شهرستان نورآباد کلنگ زنی شد .


به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان لرستان ، در خجسته میلاد حضرت ختمی مرتبت ، رحمت للعالمین و مصادف با سالروز تسخیر لانه جاسوسی و روز دانش آموز، با حضور امیر غفوری نژاد مدیر کل نوسازی مدارس لرستان ، حجت الاسلام و المسلمین خانی امام جمعه نورآباد ، فاضلی مدیر آموزش و پرورش منطقه ، میرزایی معاون فرماندار ، ترابی مسئول واحد معماری نوسازی مدارس و تنی چند از مسئولین استانی ، مدرسه ۳ کلاسه روستای مختار آباد که با مشارکت بنیاد برکت ساخته شده ، افتتاح و ۴ واحد آموزشی دیگر در مناطق کم برخوردار شهرستان نورآباد کلنگ زنی شدند .


در این مراسم مهندس غفوری نژاد ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد حضرت محمد (ص) اظهار داشت : افتتاح و کلنگ زنی این مدارس با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز در این روز مبارک صورت گرفت که واحد آموزشی ۳ کلاسه روستای مختارآباد در زمینی به مساحت یکهزار و ۲۰۰ متر مربع و با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان ساخته شده است .

وی ادامه داد : متاسفانه سرانه فضای آموزشی در شهرستان نورآباد نسبت به میانگین استان وضعیت مناسبی ندارد و ما برای جبران این عقب افتادگی، نیازمند تلاش برای ایجاد مدارس مستحکم ، ایمن و مناسبی هستیم تا ان شاالله در آینده این کمبود مرتفع شود .

غفوری نژاد تصریح کرد : هم اکنون ۲۴ واحد آموزشی با ۸۷ کلاس درس و با اعتبار کلی ۴۴ میلیارد تومان در شهرستان نورآباد در دست ساخت است که ۷۷ درصد این مدارس با مشارکت خیرین در دست اجرا هستند .

مدیر کل نوسازی مدارس ضمن تشریح طرح آجر به آجر گفت : در ۷ ماه گذشته با تاکیدات دکتر رخشانی مهر و پیگیریهای دکتر ابراهیمی نماینده مردم شهرستان سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی و در جهت ایجاد عدالت آموزشی کار اجرایی ۱۸ واحد آموزشی با ۵۱ کلاس درس و ۳۰۶ میلیارد ریال اعتبار شروع شده و خوشبختانه تا امروز هم از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردارند .

وی اضافه کرد : علی رغم کمبود محسوس هنرستان در نورآباد ، این شهرستان فاقد هنرستان آموزشی بوده که با پیگیریهای صورت گرفته هم اکنون شاهد پیشرفت خوب اجرای ساخت هنرستان هستیم و بسیار امیدواریم که بتوانیم تا مهرماه سال آینده ، ساخت این هنرستان هم به اتمام برسد و در اختیار دانش آموزان مستعد این منطقه قرار بگیرد .

وی در ادامه از مشارکت قرارگاه امام رضا (ع) در ساخت مدارس در مناطق کم برخوردار خبر داد و افزود : امروز شاهد کلنگ زنی ۴ مدرسه با ۱۱ کلاس درس با اعتبار ۲ میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان با مشارکت قرارگاه امام رضا (ع) در روستاهای اشرف آباد ،بابا محمد سنجابی
،قمش کاکاوند،ده پهلوان کاکاوند
شهرستان نورآباد هستیم.


در ادامه این مراسم از عوامل اجرایی ساخت مدرسه روستای مختار آباد تقدیر به عمل آمد


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید

معرفی طرح های مشارکت

اتصال به درگاه

جشنواره ها