امروز: شنبه، 12 آذر 1401   مصادف با: Saturday, 3 December 2022  

میهن خویش را با عشق آباد کنیم


 

میهن خویش را با عشق آباد کنیم

میهن خویش را با عشق آباد کنیم

 

برخی می گویند زندگی را رها کرده ای و افتاده ای دنبال مدرسه سازی ; اما همین کار است که مرا سرپا و سالم نگه داشته است. عشق به من نیرو می دهد . ما در این کار با خدا معامله می کنیم و کار با خدا هیچ گاه زیانی در بر ندارد .
ماجرا از چه تاریخی شروع شد؟ ساعت تحویل سال 1376 یا نهم آبان ماه 1310؟ گرچه ریشه اش را می توان
بر کاشی فیروزه ای رنگی در بروجرد یافت. بر سینه ی آن کاشی نوشته ای نشانده بودند : در محکمه ی حافظ الصحه فقرا مجانا" معالجه می شوند .
دکتر حاج محمدرضا , بنیان گذار جامعه ی خیرین مدرسه ساز ایران است. بنا به گفته ی او تمام مدرسه سازها داستان هایی شنیدنی دارند ما با او گفت و گو کردیم تا داستان عشق را برایمان بگوید حافظی پر از عشق و شور , برایمان از حلاوت مدرسه سازی گفت .
روز نهم آبان ماه 1310 در بروجرد به دنیا آمدم . تا دیپلم را در بروجرد خواندم و برای ادامه تحصیل به کالیفرنیا رفتم و از دانشگاه نیوپورت با دکترای مدیریت بازرگانی فارغ التحصیل شدم . در آن روزگار در مکتب خانه بعضی از علمای روحانی به فرزندان مردم علوم , دینی و خواندن قرآن می آموختند .
نخستین سوره هایی که یاد گرفتیم سوره ی حمد و سپس توحید . از آنجا که در مکتب خانه بیش از هر چیز نماز را تدریس می کردند سوره های نماز را آموختم .
نخستین درس ما صرف و نحو عربی بود. این علم مقدمه ی فراگیری علوم دیگر به حساب می آمد.
پدر بزرگم زنده یاد حاج محمد صادق حافظ الصحه , طبیبی حاذق و به نام بود بالای در ورودی خانه اش جمله نوشته بود : در محکمه حافظ الصحه فقرا مجانا" معالجه می شوند همین کاشی جزو افتخارات خانواده ی حافظی بود پدرم حاج مصطفی حافظی خیر اندیش و خدمتگزار مردم بود وآثار زیادی از خود در بروجرد بر جای گذاشته است . پاره ای از آثار او مدرسه ی علمیه و مسجد , جزو نخستین خدمات پدر بود کارخانه ی آرد را نیز تاسیس کرد و برق را نیز به شهر آورد . بنده فرزند اول حاج مصطفی بودم .پدرم به کارهای تولیدی علاقه ی وافری داشت . در دبستان پانزدهم بهمن که نزدیک منزل مان بود و دبیرستان را در مدرسه ی پهلوی آن دوره خواندم . از نوجوانی در کارهای تولیدی , پدر را یاری می کردم و به کارهای اجتماعی ,
فوق العاده علاقه مند بودم در انتخابات انجمن شهر بروجرد شرکت کردم و به عنوان عضو انجمن شهر سه دوره از طرف مردم انتخاب شدم آن موقع تقریبا" 40 سال داشتم .
با دختر عمویم ازدواج کردم که صاحب دو فرزند پسر داشتم که یکی از پسرانم به رحمت خدا رفت و دو فرزند دختر .پیش از مدرسه سازی به امور خیر دیگر می پرداختم . اما ماجرای مدرسه سازی از نوروز سال 1376 آغاز شد . پسرم امیر حسین حافظی در سانحه خودرو جانش را از دست داد و آن نقطه ی شروع ماجرا بود . از اسفند ماه 1377 از 28 استان کشور 28 نماینده ی خیر در جوار ملکوتی ثامن الحجج امام رضا (ع) گرد هم آمدیم و هسته ی مرکزی جامعه ی خیرین مدرسه ساز کشور را به وجود آوردیم . و از طریق سازمان نوسازی به استانهای کشور اعلام شد . تا کنون افتخار ساخت 17 مدرسه را داشتم .


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید

معرفی طرح های مشارکت

اتصال به درگاه

جشنواره ها