امروز: جمعه، 7 بهمن 1401   مصادف با: Friday, 27 January 2023  

انگيزه ها و سخنان خيرين مدرسه ساز


 

 

 

 

 

 

 

 

(حسنعلي عليپور خير مدرسه ساز اردبيل) 

آجرها را دانه‌دانه بايد بوسيد و در ديوار مدرسه بايد كار گذاشت. " همينكه در مدرسه شلوغ كردن بچه‌ها و بر سر و كول هم پريدن آنها را مي‌بينم احساس بشارت مي‌كنم و اشك از چشمانم بي‌اختيار سرازير مي‌شود. " 

 

  

 مرحوم دكتر جهانگير فرخ خير و رئيس مجمع خيرين خراسان رضوي

خطاب به خيرين : اگر بگويم انسان بايد صاحب پندار نيك ،گفتار نيك باشد اين همه در شما جمع است. اگر بگويم انفاق در راه خدا بهترين است شما آن را انجام داده ايد . اگر بگويم بهترين نيكي ها مدرسه سازي است شما همه انجام داده ايد اگر بگويم رسد آدمي بجايي كه بجز خدا نبيند شما راه خدا يافته و در صدر اعلاء نشسته ايد.

 

 

سيدعلي اكبر عادل

من مدرسه سازي را براي خودم به عنوان يك تجارت معنوي حساب مي كنم . ما براي اينكه بخواهيم فرهنگ مذهبي را جا بياندازيم بايد جايي داشته باشيم كه به نظر من مدرسه بهترين جاست. هدف از مدرسه سازي ، انسان سازي است پرورش انسان يك اصل است.

 

 

 

دكتر مصلي نژاد خير مدرسه ساز

 

 

این محیط فرهنگی را ساختم تا با آن توانایی‎های فکری را بدست آورده و نگرش جامعه را تغییر دهم و ما باید بیاموزیم تا تغییر کنیم. بچه‎های ما باید دارای آینده‎ای روشن باشند و با داشتن مدارس خوب این انگیزه را به دانش‎آموزان و اساتید بدهیم تا تلاش بیشتری انجام دهند.
اگر کشورهای پیشرفته، علم خوب و صنعت و اقتصاد قوی دارند و توانسته‌اند راههای توسعه و ترقی را به خوبی طی کنند از مدارس شروع کرده‌اند.مدرسه مهمترین مکانی است که می‌توانیم در آن اصول انسانی را به فرزندان خود بیاموزیم. در چنین موقعیتی مدرسه می‌تواند در همه لحظه‌های زندگی افراد تاثیر بگذارد.


 

حاج اكبر ابراهيمي خير مدرسه ساز

تا كسي وارد فعاليت‌هاي خيري نشود نمي‌تواند لذت آن را درك كند. مدرسه‌سازي عشق من است و این عشق از هر زبان نامكرر است. مدرسه‌سازي پنجره‌كوچكي است كه انسان را وارد دنياي بزرگي مي‌كند» دنياي مدرسه‌سازي دنياي شيريني است، دنيايي كه انسان با لبخند كودكان جان مي‌گيرد و احساس می کند که خدا همیشه در کنار اوست».


 

محمد رضا حافظي رئيس جامعه خيرين مدرسه ساز  كشور

بستر توسعه پایدار کشور آموزش و پرورش است. کمک های خیرین مدرسه ساز تا زمانی که دیگر با کمبود فضای آموزشی مواجه نباشیم، ادامه
خواهد داشت هر کسی حتی یک آجر هم برای مدرسه‌سازی بدهد می‌تواند عضو جامعه خیرین مدرسه‌ساز شود.

 هاشم سليمي آشتياني خير مدرسه ساز

در دین ما مسلمانان کمک به هم نوع و انجام کارهای خیر برای رضایت خداوند سفارش شده است کارهای خیرخواهانه صالحات محسوب می شوند و نباید افراد جامعه نسبت به انجام کارهای صالحه که غذای روح هم هست بی تفاوت شوند.


 مرحوم غلامرضا مرداني آذر خير مدرسه ساز
تروت ما به مثابه خزانه الهی است که کلید آن بدست ما سپرده شده است از زمانی که شروع به امر خیر و مدرسه سازی کرده ایم، نمی‌دانیم
چقدر خرج کرده ایم؛ ولی می‌دانیم که نه تنها از ثروت مان کم نشده بلکه بر مقدار آن افزوده شده است .وقتی ساخت مدرسه ای را به پایان می رسانیم، خوشحال می شویم؛ ولی وقتی لیست دانش آموزان راه یافته به دانشگاه از مدارس خودمان را می‌بینیم، ارضا می‌شویم.


 

دكتر ناصر قفلي خير و نايب رئيس جامعه خيرين

"هیچ کاری برتر از مدرسه سازی نیست ،مدرسه سازی عبادتی بزرگ وفرهنگی است که سال ها اجر آن باقی خواهد ماند.
بزرگترین تاثیر این کار خیرسلامتی و آرامشم است. من در زندگی هدف داشتم با ساخت مدرسه به آن رسیده ام واز زندگی ام راضی هستم.

 


مرحوم حبيب اله قفلي خير مدرسه ساز و رئيس مجمع

 

ما روزی از دارالممر به دارالمقر خواهیم رفت پس چه خوبست که توشه آخرت خویش را با دست خود و از قبل مهیا و آماده  کنیم. و این شعر را همیشه در گفتگوهایشان زمزمه می‌کردند:

راحت  دنیا کلیدش ترک  دنیــا  کردن  است       کار دنیا نیک  و بد راجمع و منها  کردن استبهتر از صد  باغ خرما وقف کردن بعد مرگ        دانه خرما  به دست خویش اهداء کردن استچاره ساز مشکل مــــا موقع درمـاندگی        یک  گره از مشکل  بیچارگان  وا کردن است

وقت تنگ است و مجال توبه کردن هست کم      کار ما  بیچارگان  امروز  و  فرد

ا  کردن  است


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید

معرفی طرح های مشارکت

اتصال به درگاه

جشنواره ها