امروز: شنبه، 25 اردیبهشت 1400   مصادف با: Saturday, 15 May 2021  

اختصاص ۶۳۰ میلیارد تومان برای استاندارد سازی سیستم های گرمایشی مدارس در کشور


اختصاص ۶۳۰ میلیارد تومان برای استاندارد سازی سیستم های گرمایشی  مدارس در کشور

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور  عنوان کرد:

  اختصاص ۶۳۰ میلیارد تومان برای استاندارد سازی سیستم های گرمایشی  مدارس در کشور

مهرالله رخشانی مهر گفت:  ۶۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نفت و گاز برای استاندارد سازی سیستم های گرمایشی ۱۰۰ هزار کلاس درس اختصاص داده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس لرستان،مهرالله رخشانی مهر  در سفر به  شهرستان دلفان افزود:  ۶۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نفت و گاز برای استاندارد سازی سیستم های گرمایشی ۱۰۰ هزار کلاس درس اختصاص داده شد.

 وی بیان کرد: در کشور حدود ۳۰ درصد از مدارس تخریبی، ۱۲ درصد نیازمند بازسازی و تخریب مجدد و حدود ۱۸ درصد نیازمند مقاوم سازی هستند.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به وضعیت فضاهای آموزشی لرستان، اظهار کرد: فضاهای آموزشی استان لرستان نیازمند توجه بیشتری است که بتوانیم پروژه ها نیمه کاره و مدارس احداثی را به سرانجام برسانیم.

 وی با اشاره به حوزه گرمایشی بیان کرد: در استان لرستان سال گذشته حدود ۲۷ میلیارد تومان بابت حوزه گرمایشی اختصاص داده شده با توجه به مدارس نفتی خیلی زیادی که در استان آن بخصوص شهر خرم آباد و مناطق محروم شهر دلفان وجود دارد  با اختصاص ۲۷ میلیارد تومان بیشتر مدارس استاندارد شدند.

 وی تصریح کرد: برای حل مشکلات گرمایشی ظرفیت مناسبی داریم و  تنها حوزه  ای که مشکل نداریم یک ظرفیت در قانون بودجه فراهم شده که حدود ۶۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نفت و گاز برای استاندارد سازی سیستم های گرمایشی به ۱۰۰ هزار کلاس درس اختصاص داده شده است .

وی ادامه داد: برای استاندارد سازی مدارس لرستان سقف تعیین  نمی شود که در این راستا حدود ۵۰ میلیارد تومان  برای حل مشکلات سیستم گرمایشی مدارس لرستان اختصاص داده شد تا بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

رخشانی مهر گفت: ردیف اعتبارات تخریبی و بازسازی و اعتبارات تکمیلی  پروژه  کاهش پیدا کرده ولی ردیف اعتبارات خیرین ما چندین برابر شده است که می‌توانیم از ظرفیت خیرین به صورت مشارکتی به خوبی در این زمینه استفاده کنیم.

سازمان نوسازی مدارس کشور اشاره کرد: در شهرستان دلفان ۱۵ پروژه فعال  با ۴۹ کلاس درس فعال است که آمار بالایی برای شهرستان می باشد و باید هرچه زودتر پروژه ها به پایان برسد ،در شهرستان دلفان استاندارد سازی سیستم های گرمایشی در سال ۹۲ حدود ۸ پروژه، در سال ۹۴ ،۸ پروژه   و در سال ۹۸ حدود۹۹ پروژه که مشخص است این وضعیت تکان خورده ولی کافی نیست و باید تلاش بیشتری در این زمینه شود.

 وی افزود: در شهرستان سلسله ۱۰ پروژه با ۵۲ کلاس درس فعال است که با اولویت پروژه‌های نیمه تمام توانمان را روی مشارکت با خیرین بگذاریم انشاالله بخشی از مشکلات را برطرف کنیم.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید

معرفی طرح های مشارکت

اتصال به درگاه

جشنواره ها