امروز: شنبه، 25 اردیبهشت 1400   مصادف با: Saturday, 15 May 2021  

بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان لرستان برگزار شد؛


بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان لرستان برگزار شد؛

 

بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان لرستان برگزار شد؛

تجلیل از خیرین مدرسه ساز لرستانی

بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان لرستان بصورت ویدئو کنفرانس همزمان با سراسر کشور با هدف تکریم از ۱۰۰۰ خیر مدرسه ساز برگزار شد.

بهگزارشروابطعمومی اداره کل نوسازی مدارس استان لرستان ، بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان لرستان بصورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رئیس جمهور ، نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ، حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش ، قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، رضوی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز لرستان ، نخعی مدیر کل آموزش و پرورش لرستان ، حسن پور مدیر کل سازمان برنامه و بودجه استان ، شاداب فر مدیر کل اداره اقتصاد و دارایی استان ، غفوری نژاد مدیر کل نوسازی مدارس لرستان و جمعی از خیرین مدرسه ساز لرستانی برگزار شد.

دکتررخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، بیان داشت: در بیست سال عمر آغاز بکار جامعه خیرین مدرسه ساز کشور تا کنون ۱۳۰ هزار کلاس توسط خیرین و یا با مشارکت دولت و خیرین ساخته شده است که ۳۰ درصد تمام مدارس کشور را شامل می شود و در ۴ سال گذشته ، سهم خیرین در ساخت مدارس ۵۰ درصد بوده است.

وی با اشاره به طرح آجر به آجر اذعان داشت : در طرح مذکور بیش از ۷۰۰ هزار نفر مشارکت کردند.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور بیان کرد: از سال ۱۳۹۶ تا کنون اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش کشور ۶ برابر شده است و از سال ۱۳۹۵ تا امروز شاهد کاهش مدارس نیازمند به مقاوم سازی از ۳۰ درصد به ۱۲ درصد هستیم برای شاهد این ادعای بنده زلزله اخیر در کهگیلویه و بویر احمد بود که از ۱۶۰ مدرسه در معرض زلزله تنها ۶ مدرسه آسیب دیدند .

وی گفت : ۱۴۵ هزار کلاس درس به سیستم های گرمایشی استاندارد مجهز شدند و بطور میانگین هرسال شاهد رشد دونیم برابری استاندارد سازی سیستم های گرمایشی بوده ایم .

رخشانی مهر با اشاره به مدارس عشایری افزود : دغدغه امروز ما مدارس عشایری است که جمعیت دانش آموزی آنها به سبب کم و متغییر و همچنین عدم اسکان دائم آنها کار را برای احداث مدرسه برای ما مشکل کرده است اما ما هم بیکار ننشسته ایم و برای رفع مشکل آموزشی این عزیزان توافق های خوبی با بنیاد برکت و سپاه پاسداران انجام داده ایم تا ان شاالله این مشکل هم در آینده به حداقل ممکن برسد.

دکتررخشانی مهر با اشاره به سرانه پایین آموزشی چهار استان البرز ، سیستان و بلوچستان ، تهران و آذربایجان غربی اظهار امیدواری کرد با رشد اعتبارات این مناطق در بودجه سال ۱۴۰۰ میانگین این مناطق هم به نرم کشوری نزدیک شود.

رضوی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز لرستان در این جلسه اظهار داشت : تا امروز با کمک خیرین مدرسه ساز ۵۴۱ مدرسه در قالب ۲ هزار و ۱۵۰ کلاس درس احداث شده است.

وی در ادامه گفت : ۳۵۰۰ مدرسه در سطح استان نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی هستند.

رضوی با اشاره به طرح آجر به آجر گفت : این طرح که در سطح ملی مطرح شد پیش تر با عنوان طرح از خشت تا بهشت توسط آقای خرم آبادی معاونت مشارکت های مردمی لرستان اجرا و موجب برکات زیادی در استان گردید.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان افزود : ما بعنوان سفیران مدرس سازی کاری که می توانیم انجام دهیم،تبلیغ و اشاعه ی این کار حسنه است به نحویکه تبدیل به فرهنگ در جامعه گردد .

مهندسغفوری نژاد مدیرکل نوسازی مدارس لرستان،در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر بیان داشت : در سال جاری شاهد رشد ۹۲ درصدی اعتبارات نسبت به سال ۹۸ هستیم که ماحصل آن وجود ۲۵۰ پروژه فعال با ۷۸۰ کلاس درس و با اعتبار۳۷۰ میلیارد تومانی در استان است .

وی ادامه داد : با تلاش ها و پیگیریهای کارکنان خدوم نوسازی مدارس و مشارکت مثال زدنی خیرین ، امسال بطور میانگین شاهد افتتاح ۵ کلاس درس در هر هفته بوده ایم .

وی با قدر دانی از زحمات و ایثار همه خیرین مدرسه ساز از مشارکت گسترده سپاه پاسداران استان با فرماندهی سردار کشکولی و همچنین بنیاد برکت خبر داد و افزود : امسال کار اجرایی ۱۸ واحد آموزشی توسط سپاه آغاز شد که عملیات ساخت تعداد قابل توجهی از آنها درسال آینده به اتمام خواهد رسید ، همچنین بنیاد برکت تا کنون کار ساخت ۸۱ مدرسه را در لرستان آغاز کرده که ۲۸ واحد آن تا کنون تحویل دانش آموزان عزیز شده است .

 

درپایان این جشنواره با اهدا لوح سپاس از زحمات خیرین مدرسه ساز قدردانی شد.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :

نام شما
ایمیل شما


پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید

معرفی طرح های مشارکت

اتصال به درگاه

جشنواره ها